Rozgryzamy zabawki: jeździki i pchacze

Super zabawka 2w1: Jeździk i Pchacz

Czy Wasz maluszek przemierza już dom nieco chwiejnym marynarskim krokiem. I tak jak marynarz spragniony jest przygód? Jeśli tak to warto wyposażyć go w odpowiedni „statek”. Tym razem bierzemy więc na tapetę jeździk i pchacze. Rozgryzamy dla Was te dwie zabawki naraz ponieważ często jeden pojazd łączy obie funkcje.

Jeżdzik i pchacz – co to za zabawki?

Z jeździka dziecko korzysta siedząc na nim okrakiem, rozparte na wygodnym siedzisku. Porusza odpychając się nóżkami. Pchacze służą dziecku za ruchome podparcie. Dziecko idzie za zabawką pewnie trzymając się rączki. Są to więc zabawki pomagające w rozwoju ruchowym.

Rozgryzamy: Chodziki dla dzieci

Czy warto kupić jeździki-pchacze dla dziecka?

Na pewno zawsze wtedy gdy szukamy tej legendarnej mądrej zabawki. Jeździki-pchacze motywują dziecko do aktywnej frajdy. Dają mu radość z samodzielnego poznawania otoczenia. Urozmaicają podróże na własnych nóżkach. Pozwalają na grę wyobraźni.

Warto wybrać zwłaszcza dwufunkcyjny jeżdzik-pchacz. Jest to zabawka, która zapewni dziecku urozmaiconą frajdę na dłużej. Może ono zacząć zabawę gdy jeszcze nie do końca łapie o co chodzi z tym całym chodzeniem. Najpierw korzysta więc z jeździka by gdy osiągnie wyższy poziom wtajemniczenia skorzystać również z funkcji pchacza. A jeszcze później bawić się tak jak podpowiada mu wyobraźnia.

Jaki jeździk pchacz wybrać dla dziecka?

Jaki jeździk-pchacz dla dziecka wybrać?

Bezpieczny – to przede wszystkim. Wybór chodzika zacznijmy od sprawdzenia czy jest zgodny z odpowiednimi europejskimi normami – przede wszystkim EN71 oraz innymi np. EN62115, 6P. Następnie zwróćmy uwagę na wiek dzieci, dla których jeździk-pchacz jest przeznaczony (o czym niżej). Kolejnym kryterium jest poziom interaktywności zabawki. Jedne jeździki cechuje prostota w tym względzie, inne są wręcz barokowe : ) Dokonując wyboru uwzględnijcie etap rozwoju waszego maluszka. Dla najmłodszych optymalny będzie minimalistyczny jeździk/pchacz. Dziecko całą uwagę można skupić w nim na jeździe. Podniesie to bezpieczeństwo i przyjemność z zabawy. Starsze dzieci poradzą sobie z większą liczbą funkcji, które sprawią im dodatkową frajdę.

Chodzik dziecBeetle

Od jakiego wieku można korzystać z jeździka-pchacza?

Na ogół jeździki i pchacze przeznaczone są dla dzieci, które pewniej czują się na nóżkach – czyli najczęściej dla roczniaków. Nie jest to jednak regułą. Część z tego typu pojazdów przeznaczona jest również dla młodszych maluchów. Duże wpływ na to ma liczba dodatkowych opcji i funkcji jeździka-pchacza. Przykładowo w naszej ofercie mamy minimalistycznego Beetl’a dla dzieci od 9 miesiąca życia i jeździki wyposażone w dodatkowe funkcje – dla dzieci w wieku powyżej 1,5 roczku.

I jak podobają się Wam jeździki i pchacze?

P.S.

Jak zawsze chętnie odpowiemy na wszystkie pytania dlatego zapraszamy do kontaktu na Fb: www.facebook.com/ToyzBrand