Rozgryzamy zabawki: Chodziki

To jest To: Chodziki dla dzieci

Każdy maluszek w końcu zaczyna odkrywać uroki samodzielnego poruszania się. Oczywiście u nas rodziców od razu pojawiają się wątpliwości, pytania, obawy. Przede wszystkim zastanawiamy się jak można wesprzeć naukę chodzenia. Na przykład czy warto, a jeśli tak, to jaki chodzik dla dziecka kupić?

Na wszystkie pytania niestety nie znamy odpowiedzi. Mamy jednak coś do powiedzenia w kwestii chodzików : )

Czy warto kupić chodzik dla dziecka?

Zdecydowanie tak. Po pierwsze nauka przez zabawę zawsze jest najlepsza. Każdy zna to z doświadczenia. Pełne atrakcji chodziki dla dzieci są wręcz ucieleśnieniem tej filozofii.

Po drugie poczucie bezpieczeństwa maluszka. Istotne zwłaszcza gdy dziecko  dopiero zaczyna poznawać właściwe kroki : ) Chodzik skutecznie rozwieje każdą niepewność. Pokaże, że dwie nóżki zaniosą dziecko gdzie tylko zechce. To, nomen omen, krok ku samodzielności.

Nowoczesne chodziki – takie jak chodziki Toyz – mają szereg rozwiązań podnoszących bezpieczeństwo. Najważniejsze są stopery na spodzie zabawki. Zapobiegają one najechaniu na misia czy wysokie progi. Warto zwrócić uwagę również na możliwość regulacji wysokości. Chodzik powinien być ustawiony tak by dziecko opierało stópki o podłogę. Poruszało się w naturalny sposób, uczyło właściwych nawyków.

Te i inne wymogi bezpieczeństwa spełniają chodziki, które są zgodne z europejskimi normami: EN 71 i EN 1273.

Jaki chodziki wybrać dla dziecka?

Jaki chodzik dla dziecka wybrać?

Toyz : ) ale mówią całkiem serio to możemy brać pod uwagę kilka kryteriów. O najważniejszym bezpieczeństwie już pisaliśmy. Kolejna ważna kwestia to funkcjonalność. Cześć chodzików służy tylko jednemu – wspierają pierwsze kroki. Inne oferują dodatkowe możliwości. Przykładowo TipTop może być bujakiem, chodzikiem i pchaczem. Pomaga dziecku przejść przez różne etapy nauki chodzenia (tak od A do Z).

Musimy brać pod uwagę również punkt widzenia dziecka. Większość chodzików wyposażona jest w funkcje interaktywne, melodie i zabawki. Jedna mają ich mniej, inne więcej. Jedne dzieci będą czuły się lepiej mając przed sobą pewien konkret. Inne potrzebują multum możliwości. A jaka jest Wasza pociecha?

Chodzik dla dziecka - od jakiego wieku?

Od jakiego wieku można korzystać z chodzika?

Tu zawsze należy zajrzeć do informacji producenta. W przypadku wszystkich chodzików dla dzieci Toyz zabawę można zaczynać już od 6 miesiąca życia.

Tu pozwolimy sobie na jeszcze jedna uwagę. Chodzik, niezależnie od tego jak jest kosmiczny i wypasiony, służy wsparciu dziecka. Dlatego zaleca się korzystanie z niego uzupełniająco. Chodzik nie może zastępować samodzielnych prób i błędów. Ma pokazać dziecku tylko, że warto je podejmować.

Uff.. chyba udało się nam ująć to co najważniejsze : ) W razie pytań dotyczących chodzików czy innych zabawek z naszej oferty zapraszamy na nasz facebookowy profil: www.facebook.com/ToyzBrand