Rozgryzamy zabawki: auta i inne pojazdy na akumulator

Pojazdy akumulatorowe dla dzieci - tysiąc możliwości zabawy

Rozgryzamy zabawki: auta i inne pojazdy na akumulator

Maluchy mają różne marzenia motoryzacyjne : ) W życiu każdej dziewczynki i chłopca przychodzi taki moment gdy chce siąść za kółkiem i wyruszyć w nieznane. Czasami dzieci pragną też wcielić się w rolę inżyniera lub operatora maszyny budowlanej. Jak my rodzice możemy spełnić ich pragnienia? Przykładowo dzięki pojazdom akumulatorowym.

Pojazdy akumulatorowe dla dzieci?

To zabawki wyposażone w silnik lub silniki elektryczne zasilane akumulatorami. Dziecko siedząc w ich wnętrzu prowadzi je samodzielnie. Pojazdy przybierają różne kształty – samochodów, quadów, motorów, koparek, traktorów. Możliwości jest mnóstwo. Oczywiście nie osiągają one zawrotnych szybkości co pozwala rodzicowi na kontrolę nad zabawą.

Koparka na Akumulator z ruchomą łyżką

Czy warto kupić pojazd akumulatorowy dla dziecka?

Jeżeli nasz maluszek już marzy żeby zostać kierowcą to na pewno nie ma lepszej zabawki. Auta i inne pojazdy na akumulator to uproszczone odpowiedniki „dorosłych” modeli. Dzięki temu tworzą wiarygodną iluzję obsługi samochodu (pojazdu). Jednocześnie są bezpieczne. Dziecko jest szczęśliwe, a rodzic spokojny.

Na co zwrócić uwagę?

Tak jak zawsze podkreślimy – po pierwsze bezpieczeństwo. Przed zakupem sprawdźmy czy wybrana zabawka spełnia odpowiednie normy europejskie. W dalszej kolejności trzeba zerknąć na parametry techniczne pojazdu akumulatorowego.  Przede wszystkim ważny jest wskazywany przez producenta czas zabawy. Pamiętajmy, że jest to pewna wartość idealna – w płaskim terenie, przy typowym obciążeniu, akumulatorze naładowanym do pełna itp.

Samochód akumulatorowy MAXI - światła LED, melodie, otwierane drzwi

No ale czym byłby samochód na akumulator (czy prawdziwy) bez odpowiedniego wyposażenia. Po pierwsze „radio” – czyli zestaw dźwięków i melodyjek. Z przeprowadzonych obserwacji wynika, że dla małych kierowców jest niezbędny : ) By sprawić im więcej radości warto sprawdzić czy można podłączyć również MP3 z własnymi utworami. Bezpieczny pojazd na akumulator powinien dysponować też odpowiednim LED-owym oświetleniem. Dodatkowe bajery to np. otwierane drzwi, obsługiwane ręcznie narzędzia itp.

W części modeli znajdziemy również pilot zdalnego sterowania. Pozwala on na kierowanie ruchem pojazdu przez rodzica. Co niewątpliwie podnosi bezpieczeństwo i dodatkowo uatrakcyjnia zabawę. Przykładem takich pojazdów na akumulator są samochody Toyz: Aero oraz MAXI.

Pojazd na akumulator od jakiego wieku?

Pojazdy akumulatorowe  to zabawki bardziej skomplikowane i dlatego przeznaczone dla starszaczków 🙂 Dolna granica wieku to najczęściej 3 lata. Oczywiście zawsze wymagany jest nadzór dorosłego opiekuna.

Zapraszamy do zadawania pytań na naszym profilu facebookowym: www.facebook.com/ToyzBrand